Alapítvány események jelentkezési lap kreditek facebook kérdések-válaszok hallgatók tapasztalata hitünk tajékoztató wikipédia
Alapítványunk non-profit szervezet, így támogatóink, önkénteseink és barátaink szívélyes adományaiból, szolgálataiból ill. szponzorok támogatásából tartja fenn magát. Örömmel veszünk bármiféle segítséget , ima, fizikai vagy anyagi támogatást!
Amennyiben 1%-át szívesen ajánlja céljainkra, adószámunk: 18204845-1-05
Támogatás befizetésére személyesen ill. bankszámlánkra történő utalással van lehetőség.
Bankszámlaszámunk: (Unicredit Bank) 10918001-00000070-879800100
Durkó István, Kőszikla Baptista Gyülekezet, Budaörs
Támogatás * Logos Nemzetközi Kapcsolatok Alapítvány * 3534 Miskolc Stadion ú. 61. Fsz/3.
Durkó István, Kőszikla Baptista Gyülekezet, Budaörs
A Főiskola éves szinten 10 kurzust tart. Minden hónapban egyet minden évfolyamban. Ezekre szombaton kerül sor. Ennek időpontját előre jelzi a Tanulmányi vezető az Eseményekben menüben.
A kurzusok az adott szombaton (12,00-18,00-ig) regisztrációval, tanulmányi elbeszélgetéssel, majd a jegyzetek, könyvek, TTLek átvételével, egy a kurzus nyító előadással kezdődnek. Amikor nincs élő előadás, akkor a hallgatók etanrendben veszik fel a kurzust, ekkor a Tanulmányi vezetőtől ígényelt letöltő linekekken érik el az előadás hangyanyagát, jegyzeteit.
Mivel ekkor nincs személyes kontakt, ezért ilyenkor különösen fontos, hogy a hallgató tartsa és ápolja a kapcsolatát a Logos Office Support-tal, hogy a titkárság, a logospénztár, valamint a Tanulmányi vezető instukciót követhesse.
A Logos-Hungary Keresztény Főiskola alapításakor szakított az Európára jellemző porosz oktatási hagyományokkal, ami a múlt elméletére és gyakorlatára, az emberi nagyságok tekintélyére, a hagyományra, az elmére, a magolásra, és a teljesítménycentralizmusra épül. A Logos főiskolán nem kombinálják a vallási és kulturális hagyományokat, hanem a kurzusainkban arra támaszkodnak, ami „meg van írva” a Szentírásban.
EGY KURZUS 4 HETES MENETRENDJE
A kurzus az élő előadással kezdődik. A kurzus előtt a hallgatók beiratkoznak, átveszik a Tantárgyleírást, (TTL), a kurzus dokumentumait (jegyzetek, könyvek) és résztveszenek a kommunikációban, műhelymunkában. A z előadó tanárok örömmel veszik a hozzászólást, és a kérdéseket.
A kurzus az otthoni munkával folytatódik: az előadáson hallottak, valamint a kurzus dokumentumainak (jegyzetek, könyvek) feldolgozásával. A kiírt szakirodalom olvasásával, kutatással, egyéb feladatok elvégzésével. A tanárok örömmel veszik a felvetődő kérdéseket.
A kurzus záró-dolgozatát általában a következő előadás kezdetén kell leadni. A tanárok általában emailen kérik a hallgatóktól a dolgozatot, amit archíválásra is el kell küldeni. Minden értékelhető dolgozat
3 kreditet ér, ami bekerül
a Tanulmányi vezető, valamint
a hallgatók digitális naplójába.
A kurzus záró-dolgozatát a tanár által adott és értelmezett TTLben szereplő feladatok alapján kell elvégezni. Ez a kommunikációs fájl letölthető a kurzushoz tartozó linkről. A szükséges feldolgozás, kutatás ideje ez, ez idő alatt is a tanárok örömmel veszik a felvetődő kérdéseket.
előadás, TTL
szakirodalom
záró-dolgozat
kutatás
I.
II.
III.
IV.
A kialakított oktatás igyekszik kellőképpen figyelembe venni a hallgatók belső természetét és szükségleteit, a személyiség értékeit kibontakoztatni, bevonni őket személyes ajándékaik szerint az együttműködésen alapuló tanulási-tanítási stratégiákba: a csoport- és műhelymunkákba, projektekbe. Előadóiknál meghatározó az egyház prioritás alapú szemlélete, a biblikus sáfárság gondolata, valamint hogy a személyes szolgálati motiváció minél nagyobb teret kapjon a tanítás-tanulás folyamatában, és hatékonyabbá tegye azt.